Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je Sr nov 20, 2019 15:55

Začetnica...

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Leonella

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor Če mar 26, 2015 23:44

Začetnica...

Živjo...sem nova tukaj in, ker sem popolni začetnik imam par vprašanj. Torej..stara sem 30, mamica dveh otrok. Nikoli nisem imela posebnih težav z težo, razen v nosečnostih. Prav tako nisem nikoli nič telovadila ali trenirala. Letos pozimi sem se prvič malo zredila(zgleda je to v letih). Odločila sem se, da začnem z vadbo Focus T25. In, da vsaj malo uredim prehrano. Ker tu pa ni bilo meja ne konca. Torej od začetka do januarja sem zgubila 7,5kg. Sedaj jih imam pri 165cm/57kg. Torej to mi je dovolj, kar se kg tiče. Pri vadbi sem zdaj v Gammi, torej več vaj z utežmi. Pred slabim mesecom sem pa pričela poleg delati še vaje z utežmi za spodnji del telesa (izpadni koraki, počepi, vaje na vseh štirih...). Torej noge in rit. Torej to delam praktično vsak dan. Focus in pa še okoli pol ure vaj z utežmi. Fraj sem ob vikendih. Zelo rada bi si malo učvrstila telo, saj sta mi nosečnosti, kjer sem se zredila tudi po 35kg in jih potem seveda tudi izgubila, na telesu pustila malo posledic. Torej k vprašanjem... Je uredu, da te vadbe z utežmi delam vsak dan po focusu ali bi jih lahko omejila na 3x? Bodo te vaje sploh pokazale kakšne rezultate ali to lahko dosežem samo z fitnesom? Kakšne dodatke bi morala jemati? Sedaj po vadbi spijem samo whey. In pa kar se prehrane tiče...občutno sem omejila določene stvari ampak še vedno večinoma nevem kaj in gdaj jesti. Kosilo dobim pripravljeno in jem pač kar je. Glede na to, da mi teža že nekaj časa stoji oziroma celo pada, nekaj verjetno ne delam prav. Glede prehrane res nevem dosti. In pa sedaj ko sem hrano malo omejila se mi nenehno lušta sladko, čeprav se mi prej nikoli ni. Torej želim si samo malo učvrstiti spodnji del telesa, zato prosim za kakšen nasvet,...Hvala :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Pe mar 27, 2015 03:54

Re: Začetnica...

Glede vadbe Focus je precej intenziven, koliko vem, zato bo dovolj, da delas vaje za spodnji del 3x na teden.

Teža ti pada ker preveč migaš in poješ premalo. Če imaš kosilo kakršno pač dobiš, se osredotoči na ostala obroka. Pojej dovolj kvalitetnih beljakovin (meso, jajca, whey) in maščob. To te nasiti in poskrbi, da te mine želja po sladkem. Če te vseeno pograbi pojej nekaj oliv, avokado, kos sira ali kak Maxx Dessert. Napiši jedilnik kaj ponavadi ješ in bomo pokomentirali.

Kar se dodatkov tiče osnova sta vitaminsko mineralna formula (one-a-day) in Fit Omega 3. Po treningu spij dober whey napitek (Maxximum Pure Whey). C vitamin ti lahko tudi precej pomaga.
<< x

Leonella

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor Pe apr 10, 2015 20:19

No takole...prehrana je dosti raznolika...recimo:
Zajtrk:popečena jajčka, kos polnozrnatega kruha z nutelo, kosmiči, sirni namaz na polnozrnatem kruhu, prsa na kruhu...
Malica: običajno smoothie iz sadja in rievega mleka
Kosilo: kar pač je, jem vse
Malica: kakšen jogurt z mandeljni, žitna ploščica, cheese cottage
Večerja: Polnozrnat kos kruha z dvema rezinama prs, kakšna jajčka, paprika ali pa solata iz paprike, čebule, tune,avokada in mozarelle...

Počasi se focus bliža koncu in ne vem kako nadaljevati oziroma z čim... Hujšati ne želim več. Želim samo delati na oblikovanju telesa. Pa čeprav že tri mesece telovadim, pazim na hrano, manj jem...razen izgubljenih kgjih in cm, ni vidnih rezultatov učvrstitve telesa...to si pa želim. Ali sploh lahko to dosežem z vadbo doma?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor So apr 11, 2015 05:29

lahko, jej čim manj sadja (samo jagodičevje), pozabi na smuthije, kruh zamenjaj s škrobnato zelenjavo in podobno
osredotoči se na meso in jajca z nekaj zelenjave in dodatkom maščob (kokos, maslo, olive, avokado)

Vrni se na Vadba za moč in eksplozivnost

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin november 19 - forum