Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Sr nov 20, 2019 15:05

Vadba doma

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

CRni

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor So nov 10, 2012 15:59

Vadba doma

Nisem našel prave teme, ampak mi nekako ta najbolj ustreza.

Na kratko o meni:

Višina:175cm
Teža:63kg
Starost:15

Fitnes sem že obiskoval, ampak sem odnehal, nisem bil dovolj vztrajen...

Trenutno treniram rokomet, ampak zaradi poškodbe spodnjega dela hrbta malo pavziram.

Me pa zanima, kaj bi bile najbolj učinkovite vaje doma?

V mislih imam predvsem sklece. Delal bi tudi na 6 packih ampak me ovira hrbet. Namreč, če delam trebušnjake me začne boleti v križu. Mislim, pa da delam pravilne saj me vrat ne boli. Doma imam tudi ono cev narejeno tako, da se lahko tudi dvigujem.

V roku 1-2 mescov pa bom spet začel trenirat rokomet.

Naslednjo leto nekje v aprilu/marcu pa bi začel spet obiskovati fitnes.

Zanima pa me tudi glede prehrane? Kaj jesti v srednji šoli? Imamo na razpolago skoraj sam fast food...

Prosim za nasvete!

Lep Pozdrav:)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor So nov 10, 2012 17:14

Re: Vadba doma

CRni je napisal/-a:Me pa zanima, kaj bi bile najbolj učinkovite vaje doma?

skleki, zgibi, počepi... osnovne vaje za telo
http://maxximum-portal.com/Vadba/Ostalo/3/10/637/3/Trening_v_naravi/
CRni je napisal/-a:Delal bi tudi na 6 packih ampak me ovira hrbet. Namreč, če delam trebušnjake me začne boleti v križu.

Delaš nepravilne trebušnjake, ob pravilni izvedbi izoliraš hrbet.
CRni je napisal/-a:Zanima pa me tudi glede prehrane? Kaj jesti v srednji šoli? Imamo na razpolago skoraj sam fast food...

Pripraviš hrano doma, daš v plastično posodo, vzameš s sabo in poješ. Sošolci te bodo čudno gledali toda ali ješ za njih ali zase? Disciplina in organizacija pa je.
<< x

mixo4

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 234

Odgovor So nov 10, 2012 18:55

Ne izvajaj vaj kjer čutiš bolečino.
Live for nothing OR die for something!
<< x

CRni

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne nov 11, 2012 13:58

Hvala za odgovore!

Ja kaj pa so kakšne druge vaje za 6 packe pri katerih ne trpi tako hrbet?
<< x

mixo4

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 234

Odgovor Ne nov 11, 2012 15:43

CRni je napisal/-a:Hvala za odgovore!

Dvig nog v vesi, dvig nog na klopci, ipd.
Live for nothing OR die for something!
<< x

Cruts

Pleničar

Vnosov: 67

Odgovor Ne nov 11, 2012 18:07

mixo4 je napisal/-a:Ne izvajaj vaj kjer čutiš bolečino.

+1
' You're either living your dreams,
or living your fears' - Les Brown
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2285

Odgovor Po nov 12, 2012 10:17

CRni je napisal/-a:Hvala za odgovore!

Davje delaj postopoma. Šele ko bodo trebušne tako močne, da boš vajo lahko naredil brez pomoči hrbta jih delaj.
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

speedo123

Pleničar

Vnosov: 24

Odgovor Če dec 06, 2012 00:02

Lep pozdrav.

Imam par vprašanj.No zanima me sledeče, doma izvajam trening ki izgleda tako:
50 sklec,
50 trebušnjakov,
50 počepov,
50 burpees ,
50 lunges in
30 dvigov- pull ups.

Trenutno delam tako da končam eno vajo in grem nato na drugo,sklece naredim 2x25. to pomeni prvo skleci nato počepi, itd. zdaj me pa zanima če je to vredu ali je boljše da jih kombiniram 20 sklec-20 počepov-20... in imam tako 3 sete in če je razlika kakšna je? Zanima me če kdo pozna kakšno vajo ki dela na istih mišicah kakor pull ups ker imam malo prostora jih malo težje izvajam tako da bi mi kakšna alternativa prav prišla,lahko je tud več vaj samo da delajo iste mišice... prav tako me zanima kaj naredit če se mi zdi vaja prelahka primer počepi mi ne delajo največjih težav.. naj povečam število ali spremenim vrsto počepov ? v nekaj bolj težavnega? Zanima me tudi ali bi bilo smiselno delati različne variacije ene vaje primer: 20-klasičnih sklec, 20-vojaških (roke ob telesu)+10 [FONT=arial, sans-serif]diamond (ne poznam slovenskega izraza)? D[/FONT]elam samo z lastno težo, uteži nimam. Tak trening izvajam 3-4krat tedensko + 2 x plavanje po eno uro, vendar počasno, tako da se nekaj zelo dosti kalorij ne kuri.. Na koncu pa še kakšne vaje z lastno težo ki priporočate?
Hvala v naprej!
ps: vsak nasvet kritika vse je dobrodošlo..
<< x

mihaaelcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 186

Odgovor Če feb 21, 2013 21:27

speedo123 je napisal/-a:Lep pozdrav.

Imam par vprašanj.No zanima me sledeče, doma izvajam trening ki izgleda tako:
50 sklec,
50 trebušnjakov,
50 počepov,
50 burpees ,
50 lunges in
30 dvigov- pull ups.

Trenutno delam tako da končam eno vajo in grem nato na drugo,sklece naredim 2x25. to pomeni prvo skleci nato počepi, itd. zdaj me pa zanima če je to vredu ali je boljše da jih kombiniram 20 sklec-20 počepov-20... in imam tako 3 sete in če je razlika kakšna je?
MOJE MNJENJE JE DA SI RAZPOREDIŠ V 5 SERIJ IN GREŠ VSE LEPO SKOZ 6 PULL UPS, 10 BURPES, 10 POČEPOV, 10 SKLEC, 10 TREBUŠNJAKOV, 10 LUNGES. VSAJ JAZ TAK DELAM IN MI JE DOST BOLŠE KOT PA NAJPREJ ENO VAJO VSE NARDIT PA POTEM DRUGO ITD...

Zanima me če kdo pozna kakšno vajo ki dela na istih mišicah kakor pull ups ker imam malo prostora jih malo težje izvajam tako da bi mi kakšna alternativa prav prišla,lahko je tud več vaj samo da delajo iste mišice
GLEDE PROSTORA TI SVETUJEM DA GREŠ VEN V NARAVO POIŠČEŠ KAK DROG IN TAM ODDELAŠ TRENING:) KER PULL UPSE TEŽKO NADOMESTIŠ Z ENO VAJO

... prav tako me zanima kaj naredit če se mi zdi vaja prelahka primer počepi mi ne delajo največjih težav
.. naj povečam število ali spremenim vrsto počepov ?
v nekaj bolj težavnega?
GLEDE NA TO, DA NIMAŠ NOBENE UTEŽI TI SVETUJEM IZ LASTNIH IZKUŠENJ, DA SI KUPI VSAJ 12KG KETTLEBELL IN TI VAJA VEČ NEBO PRELAHKA:D

Zanima me tudi ali bi bilo smiselno delati različne variacije ene vaje primer: 20-klasičnih sklec, 20-vojaških (roke ob telesu)+10 [FONT=arial, sans-serif]diamond (ne poznam slovenskega izraza)?[/FONT]
[FONT=arial, sans-serif]JAZ NAPRIMER KO DELAM TRENING ZA PRSI DELAM: 10 WIDE PUSH UP, 10 CLOSE HAND PUSH UP, 10 DECLINE PUSH UP, 10 REGULAR PUSH UP, 10 DIPSOV IN 10 INCLINE PUSH UP...4 SERIJE IN TO JE TO:) [/FONT]
[FONT=arial, sans-serif] D[/FONT]elam samo z lastno težo, uteži nimam. Tak trening izvajam 3-4krat tedensko + 2 x plavanje po eno uro, vendar počasno, tako da se nekaj zelo dosti kalorij ne kuri.. Na koncu pa še kakšne vaje z lastno težo ki priporočate?
Hvala v naprej!
ps: vsak nasvet kritika vse je dobrodošlo..

MALO POGLEJ PO NETU RAZNE STRANI BARSTARZZ, MECKANIMAL IN PODOBNE IN SE BOŠ IZ TEGA FUL DOSTI NAUČIL:)

P.S. UPAM DA, ŠE SPREMLJAŠ FORUM IN DA SEM TI KAJ POMAGAL :D :D
It never gets easier, you just get better!!
<< x

speedo123

Pleničar

Vnosov: 24

Odgovor Po jun 17, 2013 12:20

wau komaj zdaj sem opazil da nisem odpisal :S HVALA ZA NASVETE!! sem si postavil doma štango in akcija + bodyweight: upper, core, lower +tek/hoja v hribe+1dan počitka al pa dva :P in se že kar pozna tako da konec poletja ciljam da bom celo videl kakšno mišico :D trenutno stanje -17kg tako da s težo sem zadovoljen zdaj pa maščobo dol!!

Vrni se na Vadba za moč in eksplozivnost

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin november 19 - forum