Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Fitness 01-2020 - forum

Danes je Ne jan 26, 2020 10:23

Tea Bučan

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

TeaB

Pleničar

Vnosov: 60

Odgovor Ne okt 25, 2015 19:49

Tea Bučan

Živjo!

Sem srečnica, ki bo lahko naslednjih nekaj mesecev pod Gromovim nadzorom. Ker sem kar malo neučakana, bom začela z vsem skupaj že kar takoj Slika

Moji podatki
Ime: Tea Bučan
Starost: 25 let
Višina: 169 cm
Podatke glede teže in obsegov sporočim jutri, ko se tudi izmerim.

Sem zelo športna oseba in nikoli nisem imela težav s težo. Brez rekreacije težko zdržim 4 dni. Lani sem veliko tekla in hodila v hribe, letos februarja pa sem se zaljubila v fitnes. Priskrbela sem si personaliziran jedilnik in sistem vadbe in tako preživela v fitnesu 4x/teden do poletja, dokler se nisem začela počutiti izredno slabo, brez energije, motiviranosti, stalne bolečine v trebuhu, napihnjenosti itd... kilogrami so se nenadzorovano višali iz dneva v dan, kar me je poleg vseh težav še dodatno spravljalo v izredno slabo voljo. Po 1mesečnem obiskovanju zdravnikov, smo končno prišli do ugotovitve, da gre za prekomerno razraščenost kandide, kot posledice prekomernega uživanja antibiotikov, saj sem bila v manj kot letu dni bolna kar 5x.

Pri prehrani mi to sicer ni delalo večjih težav, saj kruha ne jem že več kot leto dni (kdaj je padel kakšen kos pice, ampak res redko), prav tako tudi krompirja, testenin in jogurtov ne, sokov in mleka ne pijem. Najtežje je bilo izločiti sadje in ovsene kosmiče, ki so bili moja stalnica.
Po prebiranju forumov sem v tem obdobju izvedela za ketogeno dieto, prebrala kako in kaj, pogledala kako gre v povezavi s kandido in se odločila, da poskusim in ugotovim ali ti dve zadevi gresta skupaj Slika No, pri meni nista šli, zato sem pričela dodajati OH. S kandido sem tako opravila konec avgusta in v želji po izboljšanem metabolizmu sem pričela dodajati postopoma vedno več OH, teža se mi pri tem ni spremenila. Tako sem pred poletjem imela +8kg, sedaj pa v 4mesecih samo -2kg!

Glede na to, da mi je keto zelo všeč, me veseli, da začenjam s tem, ker vem kaj pričakovati, sploh pa ker me sedaj spremlja Grom, ne dvomim, da mi bo uspelo doseči zastavljene cilje!

Cilji
Urejena prehrana in boljše počutje
Zmanjšanje % maščobe
Izoblikovati telo
Zadovoljstvo ob pogledu v ogledalo Slika
Vrnitev v fitnes in ostati v njem
Se naučiti izvajati vse vaje tehnično popolnoma pravilno

Jedilnik je sestavljen iz 3 obrokov, kasneje ga bova prilagodila, če bo potrebno. Od dodatkov bom zaenkrat imela le omega 3 in vitamine.

Treninge bom najprej opravljala tako kot sem jih do sedaj doma/ zunaj,kasneje se dobiva z Gromom, da potrenirava skupaj v fitnesu.

Toliko zaenkrat, sicer pa boste vse kar se mi bo dogajalo itak izvedeli Slika

Lp, Tea
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Po okt 26, 2015 22:14

Re: Tea Bučan

Tako, prvi dan je mimo, brez posebnosti.. neke lakote ni bilo. Dopoldan je dodatna doza kave pomirila kratek pomislek na hrano, kasneje pa niti časa za razmišljanje o čem drugem kot o službenih zadevah ni bilo. Zvečer pa niti lačna nisem bila, mogoče zato ker sem imela 2. obrok okoli 17.ure in me je precej nasitil.

Dolgujem pa še moje meritve:
teža: 68kg
trebuh: 74cm
stegna: 62cm

Današnji obroki:
  1. 60g polnomastnega sira + 50g lešnikov + omega3 + vitamini
  2. 3jajca + 20g masla + 150g paprike
  3. 150g piščanca + 150g brokolija in paprike + 1žl olivca + 20g lešnikov + omega3
Danes sem tudi naredila vaje za hrbet in trebušne. Doma imam uteži brez katerih seveda ne gre Slika... in če je vajo le možno, jo izvedem z obremenitvijo.
Narejene serije so bile z vajami kot so wide rows, inverted, hammer rows, seated fly itd. Za trebušne russian twist, crossover, crossheart, leg up touch,leg raises, plank itd..

To pa je zaenkrat to Slika
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor To okt 27, 2015 21:24

Glede prehrane mi niti ne spremeni veliko, mogoče samo še malo bolj omejeno oz znižana količina. črtani so OH, ki sem jih v zadnjih 2mesecih postopoma dvigovala in prišla do 90g (vmes sem nekajkrat naredila polnenje do cca. 150g) - ugotovila sem, da mi ne naredi dobro, če grem čez 60g, 70g...prehitro me potem mikajo druge stvari, ampak še dobro, da sem šla po tem vedno spat Slika Veliko sem tehtala hrano...so me že doma čudno gledali Slika. Npr. 150-200g zelenjave, 120-170g mesa, oreščki 30g, skuta 100g..., če sem bila bolj lačna, sem višala zelenjavo ... predvsem sem spremljala makrote in kcal, ker sem poskusila z dvigom kcal iz 1200

Vrstni red obrokov sicer zame ni bil važen, pazila sem le, da sem OH jedla zvečer.
Za zajtrk so bila sicer skoraj vedno jajca + zelenjava ali meso (vse razen svinjine ali faširanega mesa), potem tudi solata s tuno ali papalinami +jajca itakSlika

dva obroka običajno sestavljena iz zelenjave in mesa, največkrat piščanec in puran, ribe oz morske zadeve, potem kakšna omleta, za na hitrico skuta z oreščki.. bolj kar je bilo posebnosti so bile zadeve, ki sem jih pacala sama, receptov je itak neomejeno na internetu, kakšne palačinke brez moke, skutin narastek, piškoti le iz masla in lešnikov, pizza iz cvetače itd

Že pred meseci so zame odpadli svinjina, vse predelano, obdelano in pakirano meso, vse sadje, nekatera zelenjava (stročnice, zelje, koruza), vse vložene zadeve, karkoli kar bi vsebovalo kvas/ pecilni in vse kar je iz bele moke. Žita sem od začetka tudi kar črtala že zato, ker se mi ni ljubilo več ukvarjati s tem ali mi bodo povzročala težavo ali ne. Kasneje sem občasno namesto riža naredila kakšno proseno, ajdovo kašo, pirin zdrob. Sedaj pa mi je to kar nekako ostalo v navadi, pa tudi ne čutim potrebe. V začetku popolnega črtanja sladkorja, sem si pomagala s sukrinom, pa še to sem imela celo vrečko za 3 mesece, tako da pretirane krize ni bilo..

Od sladic mi je maxxdessert najboljše kar je Slika, zraven še kakšna sladka smetana in oreščki, kokosova moka ali presni kakav. Palačinke so bile vedno namazane z maxxdessertom, domačo marmelado brez sladkorja ali smetano. Tam nekje 1x/teden je pa skoraj obvezno padla Matrixova čokoladica - okus kokos-bela čokolada Slika
Tako so bile te dni pred začetkom akcije moje razvade običajne mamine palačinke, Stašina sacher torta in Matrixova čokoladica... nič takega, zame pa kar pošten zalogaj za par dni Slika

Drugače pa skoraj vsak dan tudi prot. isolat, omega 3 in vit&min.

Zadnje 2 meseca sem se trudila, da bi jedla večkrat po malo, tako nekje na 3h. S tem sem si želela izboljšati metabolizem, izgledalo je ok, sedaj pa itak delam tako kot Grom reče Slika

Glede treningov sedaj ostaja tako kot sem sama vadila do sedaj, sicer odvisno od časa, ampak mi nekako uspe 3-4x na teden po 1h sigurno. Potem pa odvisno ali grem na kakšen hrib, vrtim kolebnico, kakšen HIIT, krajši tek, največkrat pa uteži...
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor To okt 27, 2015 21:47

Uff sem se razpisala v prejšnjem postu haha ... no, bo zato ta toliko krajši..

Današnji obroki so bili enaki kot včeraj, veliko hitenja in opravkov, tako da se nisem poglabljala v hrano. Uspelo mi je le peljati psa na sprehod za pol ure.
Počutje pa drugače super, energije ne manjka. Lakote ni bilo, mislim, da bi celo lahko izpustila 2.obrok - bolj sem ga videla kot nujo...ali pa je bilo to le zaradi vseh opravkov. Bomo videli kako bo jutri.
<< x

ajcolino

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Če okt 29, 2015 20:20

Vso srečo! Kateri obrok nameravaš spustiti? Boš enako jedla ob dnevih z vadbo in dnevih brez?
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Če okt 29, 2015 22:05

Včeraj dopoldan me je grabila neka lakota, ampak sem preživela do 13h. Takrat imam vedno 1. obrok, zadnjega pa ob 21h..tudi če nisem lačna.

Jedilnik:
  • 60g polnomastnega sira + 50g makadamij + omega3 +vitamini
  • 3 jajca + 20g masla + 150g mešane zelenjave
  • 120g skuše + 200g brokolija + 10g masla + 60g kisle smetane + omega3
Malo me je že začela boleti glava in sem vse skupaj veliko bolj solila, nato je bilo ok. Že 6dni pa se ponoči zbujam, malo mi je že čudno Slika.. Opažam tudi, da sem okoli 16h brez energije, rabim kakšno uro, da pridem malo k sebi in potem lahko naprej normalno funkcioniram..

Trening:
Tek - 10min
Stopnice - 3 serije:
- sonožni poskok v počep (vsaka stopnica)
- poskok vstran v pozi izpadnega koraka
- sonožni poskok v počep (vsaka 2 stopnica)

nato hoja domov in doma 3 serije po 12:
- počep z obremenitvijo 10 kg
- dvig medenice z obremenitvijo 10 kg
- širok počep z obremenitvijo 10kg
- donkey kickback

Izgleda bom še jutri čutila posledice, ampak vsaj vem, da sem res naredila dober trening..
Sem hotela naložiti sliko pa moram še ugotovit kako jih zmanjšam ... v glavnem vseh stopnic je nekje 30

Danes imam že od jutra neko težo v spodnjem delu trebuha, malo sem tudi napihnjena. Predvidevam, da sem pretiravala s kavo in bom jutri za spremembo dopoldan spila le eno..bomo videli kako bo. Tudi glava me je danes bolj bolela, sem si pol kar zmešala pol žličke soli z vodo in spila.. je pomagalo Slika

Današnji jedilnik:
  • 60g polnomastnega sira + 50g lešnikov + omega3 + vitamini
  • 3 jajca + 20g masla + 150g paprike
  • 150g piščanca + 100g mešane zelenjave + 10g masla + 60g kisle smetane + 10g makadamije + omega3
Trening:
Danes sem trenirala roke 1h. Vaje z ročkami po 5kg kot so biceps curls, hammer curls, sklece, triceps press-extensions, one arm rows, dips ipd... 3 serije po 12-15 ponovitev
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Če okt 29, 2015 22:10

ajcolino je napisal/-a:Vso srečo! Kateri obrok nameravaš spustiti? Boš enako jedla ob dnevih z vadbo in dnevih brez?

hvala! spuščam zajtrk oz. je zame zajtrk kar ob 13h. Obroke bi lahko zamenjala, ampak mi je za v službo najbolj priročna kombinacija oreščkov s sirom in še zelo malo prostora zavzame v torbici Slika Zaenkrat ostaja vse enako, ni važno ali telovadim ali ne.. čez nekaj časa bomo videli kako bo in bova z Gromom prilagodila
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63949

Odgovor Pe okt 30, 2015 07:05

Takšan prehrana ne rabi prilagoditve okoli vadbe. Človek ima na sebi dovolj maščob le uporabiti jih ne zna. Time release efekt beljakovin pa je ob veliko maščobah tak da ne rabiš tempirat tudi beljakovin. Razen če si zelo aktiven ali kaj podobnega. Takrat s časom dodam malo BCAA okoli vadbe
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Ne nov 01, 2015 10:24

Končno sem se poglobila in bo sedaj tudi kakšna slikca padla Slika Počutje je super, opažam le, da spim veliko manj, zbujam se prej in spat hodim kasneje, ker enostavno nisem zaspana, energije pa še vedno dovolj čez cel dan.

Petkovi obroki
  • 60g polnomastnega sira + 50g makadamij + omega3 +vitamini
  • 3jajca + 20g lešnikov + 5g masla
  • 130g lignjev + 200g brokolija + 60g kisle smetane + 50g avokada + omega3
Pri 2.obroku sem zelenjavo spustila, ker nisem bila preveč lačna in sem naredila kar palačinke.

Collage 2015-10-31 14_55_09.jpg

Sobotna obroka
  • 3jajca + 70g avokada
  • goveji ramsteak + zelenjava + olivc + jajce + omega3
Prvi obrok je bil okoli 14h, čez dan pa nisem bila lačna, zato sem 2.obrok spustila. Zvečer smo imeli neko obletnico, zato večerja v restavraciji in tudi ni količin poleg.. vse sem zalila z olivcem in jedla dokler nisem bila sita Slika
Včeraj sem naredila tudi vaje za trebušne.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Po nov 02, 2015 21:40

Včeraj je bil tako lep dan, da sva s psom konkretno uro kolovratila po gozdu..nato pa sem doma naredila še trening hrbta. Tudi počutje včeraj je bilo dobro, brez novosti..

Nedeljski obroki:
  • 3jajca + 200g mešane zelenjave + 20g masla + omega 3 + vitamini
  • 50g lešnikov + 60g sira
  • 80g lososa + 1 jajce + 70g avokada + 200g brokolija + omega 3
1. in 2. obrok sem zamenjala, saj sem bila ob 13h že kar lačna in so se mi zelo luštala jajca Slika Ker je bil kos lososa bolj majhen pa sem dodala še eno jajce zvečer.

Danes pa se počutim kot cunja, nekako nisem čisto pri stvareh, komaj čakam da grem v posteljo Slika. Lahko da tudi prihaja za mano to čudno zbujanje ponoči. Zjutraj sem imela acetonast zadah, res pa je, da sem čez vikend pila manj kot običajno.

Današnji obroki:
  • 50g lešnikov + 60g sira + omega3 + vitamini
  • 100g zelene solate + 2 jajca + 70g kisle smetane
  • 130g papalin + 150g mešana zelenjava + 50g avokada + 10g masla + omega3
2. obrok je bil precej pozno, ker sem bila takoj po službi zmenjena za pospešen sprehod s prijateljico, saj veste..hitro ampak še vedno čeblamo Slika. Tako, da sem zmanjšala količine, drugače ne bi mogla pojesti večerje kasneje.
večerja.jpg

Seveda pa je danes 1 teden od začetka in sem se zjutraj izmerila. Sem zelo presenečena nad cm! Dobro, sicer tudi sama opazim razliko, pa vseeno Slika

Mere:
teža: 67 kg (-1kg)
trebuh: 69 cm (-5cm)
stegna: 61 cm (-1cm)

In še malo motivacije za jutri Slika
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Sr nov 04, 2015 19:59

Včeraj ni bilo nič posebnega, vrnila se mi je energija, tako da je bil super dan.

Včerajšnji jedilnik
  • 50g makadamij + 60g sira + omega3 + vitamini
  • 3jajca + 150g popečene zelenjave + 20g masla
  • 150g piščančjih jetrc + 13g masla + 150g paprike + 20g lešnikov + omega3
zajtrk in večerja.jpg

Trening: ramena + trebušne
3 serije po 12 ponovitev
stranski dvig z ročkami, veslanje, enoročni potisk nad glavo, stranski dvig v predklonu
3 serije po 20 ponovitev
upogib trupa, izmenično spuščanje nog, plank, mountain climbers, stranski plank, heel touch

Danes pa sem bila lačna veliko prej kot ponavadi, komaj sem počakala do 13h. Zelo se mi lušta kava z veeeliko smetane Slika Aja, pa danes se končno nisem zbudila ponoči Slika

Današnji jedilnik
  • 50g lešnikov + 60g sira + omega3 + vitamini
  • 3jajca + 150g popečene zelenjave + 20g masla
  • 150g piščančjih jetrc + 50g kisle smetane + 150g zelene solate + 50g avokada + omega3
jajčka + zelenjava.jpg

Trening: noge + rit
kolebnica 10min
high knees
3 serije po 10 ponovitev:
sumo squat (obremenitev)
mrtvi dvig
dvig bokov (noge na dvignjeni podlagi) + 10x z eno nogo + 10x z drugo
izpadni korak (zamenjava koraka v poskoku)
dvig bokov (obremenitev)
bolgarski počep (obremenitev)
počep (obremenitev)
<< x

Vihra

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Sr nov 04, 2015 22:01

Kako pa je z energijo za treninge, glede na to da imaš OHje samo iz zelenjave in še to ne nobene škrobnate kot je npr. krompir? :D

+ lahko dobim recept za palačinke? :)
<< x

Vihra

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Sr nov 04, 2015 22:05

Pa še to sem želela vprašat, Gašper predvsem tebe. :) Kako je npr. s solato, zeleno. Začinim samo z bučnim oljem/olivnim oljem. Kako je s kisom, se ga lahko uporablja?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63949

Odgovor Sr nov 04, 2015 22:11

Najboljši vir energije so maščobe (zelo ekonomičen, zelo velike zaloge na telesu..)
Problem je le v tem, da jih ljudje ne znajo uporabljati za energijo. Vsaj v večini. zato tudi težko hujšajo predvsem na dolgi rok.

kis lahko
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Če nov 05, 2015 11:22

Vihra je napisal/-a:Kako pa je z energijo za treninge, glede na to da imaš OHje samo iz zelenjave in še to ne nobene škrobnate kot je npr. krompir? :D

+ lahko dobim recept za palačinke? :)

To mi ne dela nobenih težav, daljšega kardia tako ne delam..
Pri palačinkah je pa tako, da v jajca daš malo mletih lešnikov, recimo pol, pol pa pustiš za posip. Dodaj sukrin oz. sladilo, da bodo sladke. Jaz sem dodala cimet. spečeš zelo tanke in dokler so bile še tople sem jih pomazala z maslom in potresla z lešniki...in to je to :)
Naslednja

Vrni se na Preobrazba z Gašperjem Gromom in Maxximumom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner