Odgovor To avg 14, 2018 15:05

Izoblikovanje telesa

Zivjo,
mam 15 let in sem nedolgo nazaj zacel telovadit... zdaj zadnja 2 tedna sem res intenzivno 6x na teden treniral 1 dan pa sem imel na teden prost... koliko treningov na teden se priporoca? Za zdaj delam naslednje vaje (200 sklec, 5 min planka, 60 min orbitreka, 200 trebusnjakov in pa 200 dvigov nog) v kratkem mislim dodati tudi utezi smo morem jih najprej se narocit. Nasel sem ene Klarfit so nove za 200 eur vsega skup mislim da je okol 100kg utezi in pa 2 enorocni palici, 1 dolga in pa 1 ulomljena.
Kaj od hrane bi blo najboljse da jem in koliko beljakovin in OH na dan? To glede proteiov in tega nebi zacel se zdaj mogoce kasneje zdaj bi samo z hrano malo bolj pazil na vnos... vem da bi napredoval hitreje ampak zaenkrat se ne.
Mam 64kg in sem visok 180cm.
Ze zdaj se mi nekoliko vidi peke samo jaz bi rad to se dosti izboljsal, rad bi si tudi utrdil misice (pa da bi se vidle zile ze zdaj se mi nekaj ampak rad bi se vec) na rokah in pa na noga skratka celo telo bi si izoblikoval... mogoce ce mi kdo se svetuje kaksne vaje naj izvajam poleg teh? Na dan porabim za trening (to kar sem napisal da izvajam) okoli 2h 30min - 3h.
V 4. tednu in vsak naslednji teden mislim povecat stevilo ponovitev teh vaj... in pa ja vesel bi bil ce bi mi se kdo predlagal kako vajo ki jo je mozno izvajati doma... sepravi da nebi sel v fitnes.
Scasoma si mislim kupit tudi se kaksno napravo npr. spinnerja, tekalno stezo, veslaca (za to napravo me zanima pravijo da je res dobra in da na njej delajo vse misice pa sem razmisljal da bi jo kupil... glede cene pa sem gledal in da sk eni po 500 eur za ta dnar pa bi bila ze vredu za to mojo uporabo ne rabim neke profesionalne verzije ker je itak noben drug nebo uporabjal). Bench klop in utezi pa mislim narocit zdaj v kratkem.
Hvala
Lep pozdrav