Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je To jun 22, 2021 14:36

Opozorilo za tiste, ki bi radi testirali ketonsko

<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Pe maj 20, 2016 23:25

Re: Opozorilo za tiste, ki bi radi testirali ketonsko

miki80 je napisal/-a:Čuj, če je vse TOP daj potem telesu čas, pa bo že...jaz bi ubijal za tvoje "top" počutje, itd...veliko raje bi imel to, kot pa trebušne (čeprav jih imam), zdravje je vseeno na prvem mestu, ko j... nekaj preveč gramov okoli trebuha.

PS, edino če imaš namen tekmovati kot BB, potem se oglasi pri Gromu, ti bo konkretno pomagal :)

Ja saj imas prav, samo kaj ko smo eni taki perfekcionisti....jaz sem naceloma zelo zadovoljna z stanjem kot je, tudi ce tako ostane, samo ce bi pa lahko dala se ene 2 kilce dol, pa tudi ne bi bila nic jezna::))...se pa strinjam, cez zdravje ga ni....kaj pa tebe matra, da pravis da nisi v TOP situaciji??
<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Vnosov: 107

Odgovor So maj 21, 2016 09:49

polna luna je napisal/-a:
miki80 je napisal/-a:Čuj, če je vse TOP daj potem telesu čas, pa bo že...jaz bi ubijal za tvoje "top" počutje, itd...veliko raje bi imel to, kot pa trebušne (čeprav jih imam), zdravje je vseeno na prvem mestu, ko j... nekaj preveč gramov okoli trebuha.

PS, edino če imaš namen tekmovati kot BB, potem se oglasi pri Gromu, ti bo konkretno pomagal :)

Ja saj imas prav, samo kaj ko smo eni taki perfekcionisti....jaz sem naceloma zelo zadovoljna z stanjem kot je, tudi ce tako ostane, samo ce bi pa lahko dala se ene 2 kilce dol, pa tudi ne bi bila nic jezna::))...se pa strinjam, cez zdravje ga ni....kaj pa tebe matra, da pravis da nisi v TOP situaciji??

Eh, ne glej na vago in na kile.
Jaz sem imela pri 5 kg več stokrat lepšo postavo, ko sem bila v ketozi. Same mišice in koža :-) Počutje vrhunsko.
Kaj mi zdajle rabi 5 kg manj, ker nisem v ketozi in sem tako zašpehana, da ne moreš verjet, o počutju pa ne bi, saj vam je jasno...
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor So maj 21, 2016 11:28

Eh, ne glej na vago in na kile.
Jaz sem imela pri 5 kg več stokrat lepšo postavo, ko sem bila v ketozi. Same mišice in koža :-) Počutje vrhunsko.
Kaj mi zdajle rabi 5 kg manj, ker nisem v ketozi in sem tako zašpehana, da ne moreš verjet, o počutju pa ne bi, saj vam je jasno...[/quote]

Ja, kaj te pa zadrzuje da ne gres nazaj na stara dobra pota??
<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Odgovor So maj 21, 2016 16:09

Saj sem danes zaštartala :-) ...
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor So maj 21, 2016 18:44

ketowannabe je napisal/-a:Saj sem danes zaštartala :-) ...

Opa, bravo...sem pa mislila ze nekaj casa postavit eno
vprasanje.

Velikokrat opazim, pri nasvetih, sploh od Groma, da nekomu daje nasvete za keto, kako naj se je loti itd..in potem velikokrat najdem nek stavek, da ko bo telo keto adaptirano dlje casa, gre oseba lahko na LCHF prehrano, pa me zanima zakaj..ali ostati na KETO dozivljensko ni dobro ali kaj...no to pojasnilo bi res rada dobila, samo iz radovednosti::))
<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Odgovor So maj 21, 2016 20:00

No, tole bo verjetno pri meni velik problem.
Vem, kako dobro se počutim in izgledam na keto, predvsem pa koncentracija. In nisem več zadovoljna z manj, LCHF me samo nervozno dela. Pri marsikomu najbrž nastane problem, da poleg LCHF nastane še HP, to je pa hudič... vsaj zame, ker mi že minimalno beljakovin slabša počutje.
Kar se pa tiče možganskih funkcij :-), je pa še najhuje - če ne bom keto, lahko kar neham s službo, ker ne zmorem, sploh ne vem, kaj iščem tam (začela delat ko sem bila keto, saj drugače itak ne bi :-)

Tako da zdaj moram vzdrževat stanje....

Bi pa jaz tudi rada slišala mnenja in izkušnje, ja, prosim.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Ne maj 22, 2016 10:53

keto ali LCHF bistvo je da se naučiš kurit zaloge maščobe. sicer hujšaš kljub temu vendar to ni tisto pravo.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Ne maj 22, 2016 11:31

Grom je napisal/-a:keto ali LCHF bistvo je da se naučiš kurit zaloge maščobe. sicer hujšaš kljub temu vendar to ni tisto pravo.

Ja, to mi je jasno, vendar mene zanima, zakaj gre kar nekaj ljudi, po tem, ko so keto adaptirani na LCHF? Ali ni vseeno ce ostanejo na keto?
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor Ne maj 22, 2016 12:08

Ker je pravi keto relativno težak za marsikoga, še posebej če recimo dela nekje, kjer ne more lastni malice, ipd..

potem pač malo hidratov.

ali pa socializacija, ipd, potovanja.

Tudi Agostino pravi, da se marsikdaj pregreši, ker je pač to lažje, kot pa da se nonstop obremenjuje s keto. Pa si nič kaj ne škodi s tem, konec koncev je tudi naš prednik jedel občasno OH in ne vedno čisto keto hrano.
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Ne maj 22, 2016 18:55

miki80 je napisal/-a:Ker je pravi keto relativno težak za marsikoga, še posebej če recimo dela nekje, kjer ne more lastni malice, ipd..

potem pač malo hidratov.

Tudi Agostino pravi, da se marsikdaj pregreši, ker je pač to lažje, kot pa da se nonstop obremenjuje s keto. Pa si nič kaj ne škodi s tem, konec koncev je tudi naš prednik jedel občasno OH in ne vedno čisto keto hrano.

Ok, tole je super iztocnica za naslednje vprasanje,namrec grem na eno potovanje za 17 dni, pa me zanima kaj naj v tem primeru naredim z prehrano. Ker bo to po Ameriki, bo verjetno toliko lazje se prilagoditi pa vendar. Zjutraj naceloma ne bo problema, jajca pa slanina itak ::))....potem pa bo vecer, sem mislila kar lososa ali kak drug kos mesa, zraven solato...skrbi me, ker sigurno nimajo olivca hladno stiskanega...no ja, si ga bom pa kupila pa sabo nesla..v bistvu nimam vprasanja, saj mi je jasno hehe::)

Pravis da se tudi Agostino sem pa tja pregresi, kaj to tocno pomeni, kaksne OH naprimer lahko jem, da ne pridem ven iz ketoze??
<< x

jozica90

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne maj 22, 2016 18:59

FRAN je napisal/-a:
jozica90 je napisal/-a: Pred tem sem trenirala na tešče, a se mi zdi da me je preveč utrudilo.

Ali ne veš, da je na začetku ketogene diete telo v stresu zaradi prilagajanja, da lahko oslabi imunski sistem in, da je potrebno treninge zato zmanjšati na minimum ali glede na slabo počutje NIČ trenirati?

Če je počutje slabo, obvezno počivaj!

Pozdravljeni!

Nisem vedela, da naj bi tako zmanjšala trening, saj sem mislila, da bom s treningom še dodatno pospešila kurjenje maščob in bo tako šlo hujšanje hitreje.
Hvala Vam za informacijo!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Ne maj 22, 2016 19:24

običajno pospeši kurjenje sladkorja in ljudje še težje zdržijo nižjega kaloričnega vnosa in odpovedo..
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Po maj 23, 2016 07:17

miki80 je napisal/-a:Ker je pravi keto relativno težak za marsikoga, še posebej če recimo dela nekje, kjer ne more lastni malice, ipd..

potem pač malo hidratov.

Ok, tole je super iztocnica za naslednje vprasanje,namrec grem na eno potovanje za 17 dni, pa me zanima kaj naj v tem primeru naredim z prehrano. Ker bo to po Ameriki, bo verjetno toliko lazje se prilagoditi pa vendar. Zjutraj naceloma ne bo problema, jajca pa slanina itak ::))....potem pa bo vecer, sem mislila kar lososa ali kak drug kos mesa, zraven solato...skrbi me, ker sigurno nimajo olivca hladno stiskanega...no ja, si ga bom pa kupila pa sabo nesla..v bistvu nimam vprasanja, saj mi je jasno hehe::)

Pravis da se tudi Agostino sem pa tja pregresi, kaj to tocno pomeni, kaksne OH naprimer lahko jem, da ne pridem ven iz ketoze??

Agostino pogosto poje kak sushie je rekel. Iz ketoze se pridne vedno, pa če ješ beli riž ali pa snickers. Ko pridejo hidrati v kri je normalen odziv telesa, da se začne kurit glukozo, ampak to ni nič slabega. Slabo je, če je to nonstop, tako kot je v modernih dietah, če pa občasno..."parkrat" na mesec pa tudi ne bi smelo biti nič narobe, seveda govorim o zdravih OH, kar pomeni da snickers odpade...pa še to, če bi ga 1x na mesec, ne bi smelo bit nič narobe, treniranje imunskega sistema je tudi zaželeno :)

Kaj tudi agostino počne je, da si vzame zraven MCT olje. AMPAK POZOR! Če poješ tega preveč boš SIGURNO ves dan preživela na sekretu, 100%, tako da pazi na to! Obstaja sicer MCT v prahu, ki je veliko bolj toleranten, tako da lahko nabaviš tisto. MCT je drugače brez okusa in vonja, tako da ga poliješ na solato in tako poješ. Mogoče lahko že doma začneš s tem prakticirat, da malo telo navadiš na to, da ne bo potem res kakih problemov. ampak RES!!! počasi dodajat, začne se z eno čajno žličko...potem pa vsake toliko povišat. Jaz sem enkrat konkretno jušno žlico na tešče ruknil in sem imel potem naravni klistir....hvala bogu da je bil vikend...

Drugače pa, če boš v USA, naroči si ketobars, odlična zadevščina.
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Po maj 23, 2016 11:17

miki80 je napisal/-a:

potem pač malo hidratov.

Agostino pogosto poje kak sushie je rekel. Iz ketoze se pridne vedno, pa če ješ beli riž ali pa snickers. Ko pridejo hidrati v kri je normalen odziv telesa, da se začne kurit glukozo, ampak to ni nič slabega. Slabo je, če je to nonstop, tako kot je v modernih dietah, če pa občasno..."parkrat" na mesec pa tudi ne bi smelo biti nič narobe, seveda govorim o zdravih OH, kar pomeni da snickers odpade...pa še to, če bi ga 1x na mesec, ne bi smelo bit nič narobe, treniranje imunskega sistema je tudi zaželeno :)

Kaj tudi agostino počne je, da si vzame zraven MCT olje. AMPAK POZOR! Če poješ tega preveč boš SIGURNO ves dan preživela na sekretu, 100%, tako da pazi na to! Obstaja sicer MCT v prahu, ki je veliko bolj toleranten, tako da lahko nabaviš tisto. MCT je drugače brez okusa in vonja, tako da ga poliješ na solato in tako poješ. Mogoče lahko že doma začneš s tem prakticirat, da malo telo navadiš na to, da ne bo potem res kakih problemov. ampak RES!!! počasi dodajat, začne se z eno čajno žličko...potem pa vsake toliko povišat. Jaz sem enkrat konkretno jušno žlico na tešče ruknil in sem imel potem naravni klistir....hvala bogu da je bil vikend...

Drugače pa, če boš v USA, naroči si ketobars, odlična zadevščina.

Nimam nobenega namena gresit,jajca so povsod, pa solata tudi, olje si bom pa za sama nabavila::))
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Po maj 23, 2016 13:18

Če slučajno naročiš ketobars, se priporočam za en paket, če ne bo odveč ;)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2