Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je To jun 22, 2021 15:49

Opozorilo za tiste, ki bi radi testirali ketonsko

<< x

Rina123

Pleničar

Vnosov: 18

Odgovor Če maj 19, 2016 18:06

Re: Opozorilo za tiste, ki bi radi testirali ketonsko

Kaj pa tisti, ki imamo težavico s keto rash_em? Se je sploh možno popolnoma adaptirati in zadevo držati pod kontrolo oz. se je znebiti? Je mogoče kje kakšna nova raziskava na to temo, zakaj sploh nastane-kakšna so vaša mnenja? Ker pri meni je recimo to edina "ovira", če tako rečem. Ko se zadeva preveč razširi oz. ne gre stran, kjub večernim hidratom oz povišanim blejakovinam, se ustrašim in pretiravam s hidrati in začarani krog se ponavlja. Predvidevam, da si s tem potem delam še večjo škodo in telo spravljam v dodaten stres...?
<< x

onina

Pleničar

Vnosov: 78

Odgovor Če maj 19, 2016 18:39

Ja,saj se res smešno bere,da sem za zdravje jedla čokolado...torej je težko dihanje normalno in naj vztrajam,tudi če to traja več dni...
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Če maj 19, 2016 21:51

Se javljam po dveh dneh, z spremembo jedilnika, ni mi bilo jasno zakaj kar stojim z tezo, pa tudi mascobe ni toliko manj kot bi zelela, saj nekaj se dogaja ampak, kot ste mi rekli, cisto premalo kalorij na dan in se je telo upiralo.
Zdaj je moj jedilnik tak:

DOPOLDAN: 4 cela jajca + 2 rumenjaka, cez 3 zlice kokosa ali olivca..pa zlica semen za okus:)

ZVECER: 120 gr losos ali kaksno drugo meso + 3 ali 4 jajca+ 3 zlice kokosa ali olivnega+ skleda solate + 2 zlici lanenega

Vmes cez dan spijem 2 limonadi z dodanim oljem kokosa, ker sem imela tezave z zaprtostjo, pa mi to zdaj nekako olajsa zadevo...

Torej razmerje je zdaj: 80 B - 180 M - 10-15 OH

Ali je to zdaj dovolj hrane, ker sita sem , se bojim da je ni prevec, ceprav od jajc se menda ne zredis::))..jaz bi jih pojedla kolikor bi mi jih dal....
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor Pe maj 20, 2016 06:59

Če je res 180g M potem je kar ok, čeprav sem jaz na hitro preračunal 130g M

V čem je finta semen, le-ta namreč niso preveč priporočena na keto...laneno sicer gre skozi, če je sveže mleto, ampak jaz se ne bi ukvarjal z njim, preveč gre lahko narobe. Če se že išče nekaj za okus, potem pač makadamio.
<< x

Rushie

Mlečnozobec

Vnosov: 119

Odgovor Pe maj 20, 2016 08:41

Ma, ena žlica semenk za lušt ne bo nič škodovalo.
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Pe maj 20, 2016 11:18

miki80 je napisal/-a:Če je res 180g M potem je kar ok, čeprav sem jaz na hitro preračunal 130g M

V čem je finta semen, le-ta namreč niso preveč priporočena na keto...laneno sicer gre skozi, če je sveže mleto, ampak jaz se ne bi ukvarjal z njim, preveč gre lahko narobe. Če se že išče nekaj za okus, potem pač makadamio.

Kako si prisel na izracun 130 M??....sem kaj narobe izracunala?? 1 jajce ima 6 M....pojem jih 9 = 54 M
losos 120 gr ima 15 M
olja......120M

Ne jem lanenih semen, ampak laneno olje..od semen pa zlico mesano bucnih in soncnicnih, pa vcasih pinjole.....
<< x

jozica90

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Pe maj 20, 2016 12:01

Pozdravljeni!

Pišem Vam v upanju na pomoč, saj sem že popolnoma obupana nad vsakršno obliko prehrane, ki bi naj pomagala pri hujšanju.

Pred dvema tednoma sem začela z LCHF, se pridno držala tega kar sem prebrala na internetu o tej prehrani, upoštevala tudi 8/16 fasting in vsak dan pridno trenirala v fitnesu, a rezultatov od nikoder. Ne samo to...tudi moje počutje je vedno slabše. Vrti se mi, slabo mi je, slabo spim, nimam energije in koncentracije.
Zadnja dva dni sem tudi precej napihnjena. Res nevem več kaj naj...
Aja pa poleg vsega še pijem L-carnitin in zeleno kavo.

Nebi rada obupala nad to prehrano, ker mi je res všeč, obožujem meso in sire :D

Ta dva tedna sem jedla 3x, včasih 2x na dan. Jajca s slanino ali sirom in kumarica, naslednji obrok pa piščančje ali puranje meso, zelena solata in olive, včasih kak sir zraven, pa kava z bio kokosovim maslom in cimetom.
Zadnja dva dni sem po treningu pojedla grški jogurt+maxx dessert in oreščke.
Pred tem sem trenirala na tešče, a se mi zdi da me je preveč utrudilo.

Lepo lepo prosim za pomoč!
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 730

Kraj: Štajerska

Odgovor Pe maj 20, 2016 12:24

jozica90 je napisal/-a: Pred tem sem trenirala na tešče, a se mi zdi da me je preveč utrudilo.

Ali ne veš, da je na začetku ketogene diete telo v stresu zaradi prilagajanja, da lahko oslabi imunski sistem in, da je potrebno treninge zato zmanjšati na minimum ali glede na slabo počutje NIČ trenirati?

Če je počutje slabo, obvezno počivaj!
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Rushie

Mlečnozobec

Vnosov: 119

Odgovor Pe maj 20, 2016 13:25

polna luna je napisal/-a:
miki80 je napisal/-a:Če je res 180g M potem je kar ok, čeprav sem jaz na hitro preračunal 130g M

Kako si prisel na izracun 130 M??....sem kaj narobe izracunala?? 1 jajce ima 6 M....pojem jih 9 = 54 M
losos 120 gr ima 15 M
olja......120M

Ne jem lanenih semen, ampak laneno olje..od semen pa zlico mesano bucnih in soncnicnih, pa vcasih pinjole.....

Daj laneno olje raje zamenjaj za olivno olje. Boljša izbira.
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Pe maj 20, 2016 14:29

Rushie je napisal/-a:

losos 120 gr ima 15 M
olja......120M

Daj laneno olje raje zamenjaj za olivno olje. Boljša izbira.

Ja, ok, bom, ampak mene zanima predvsem jedilnik, ker mi ni jasno da po skoraj 3 mesecih teza ni sla nic dol, niham med 61 in 63 kg...torej nekaj ne stima, ce gre pri vseh teza dol, Grom je celo napisal da odkar je na tej dieti se mu trebusne poznajo brez kakega posebnega truda...jaz bi tudi tako hehe...naj nekdo pokomentira jedilnik prosim....kar sem pozabila napisat je da 3x tedensko, takoj po treningu popijem kokosovo vodo in pojem kokosovo meso..je morda to razlog??
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Pe maj 20, 2016 14:40

Grom ima 120kg mišic ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Pe maj 20, 2016 15:09

90 kg, včasih sem jih imel več in sem rabil 3 mesece za formo. zdaj sem pa vedno.
jem pa čisto po občutku. ko pride prilika. treniram sem pa v celem letu tam kake 20 do 30 x. 0 aerobnih ni cajta

vse skupaj je smešno glede na to kar sem moral delati prej. je pa res da sem v ketozi že skoraj 6 let. in da jem pretežno jajca in nobenih čirulčarul ker mi ne paše.. če povečam prave maščobe se sploh ne zredim. (včas sem se že pri malo več kalorij)
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Odgovor Pe maj 20, 2016 20:25

Grom je napisal/-a:90 kg, včasih sem jih imel več in sem rabil 3 mesece za formo. zdaj sem pa vedno.
jem pa čisto po občutku. ko pride prilika. treniram sem pa v celem letu tam kake 20 do 30 x. 0 aerobnih ni cajta

vse skupaj je smešno glede na to kar sem moral delati prej. je pa res da sem v ketozi že skoraj 6 let. in da jem pretežno jajca in nobenih čirulčarul ker mi ne paše.. če povečam prave maščobe se sploh ne zredim. (včas sem se že pri malo več kalorij)

Full dobr...bravo...res si motivator za vse nas..ampak jaz se nisem tam kot ti, bi si pa enkrat zelo zelela biti, in da se bo to res zgodilo, lepo prosim poglej moj jedilnik in povej kaj delam narobe da se teza nikamor ne premakne....vse ostalo je pa TOP in se enkrat TOP...pocutje, energija, razpolozenje, spanje, treningi....ODLICNO...se pravi v ketozi sem....samo tole z tezo mi ne gre skup.....
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Pe maj 20, 2016 20:27

Čuj, če je vse TOP daj potem telesu čas, pa bo že...jaz bi ubijal za tvoje "top" počutje, itd...veliko raje bi imel to, kot pa trebušne (čeprav jih imam), zdravje je vseeno na prvem mestu, ko j... nekaj preveč gramov okoli trebuha.

PS, edino če imaš namen tekmovati kot BB, potem se oglasi pri Gromu, ti bo konkretno pomagal :)
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 730

Kraj: Štajerska

Odgovor Pe maj 20, 2016 20:54

Grom je napisal/-a:90 kg, včasih sem jih imel več in sem rabil 3 mesece za formo. zdaj sem pa vedno.

Full dobr...bravo...res si motivator za vse nas..ampak jaz se nisem tam kot ti, bi si pa enkrat zelo zelela biti, in da se bo to res zgodilo, lepo prosim poglej moj jedilnik in povej kaj delam narobe da se teza nikamor ne premakne....vse ostalo je pa TOP in se enkrat TOP...pocutje, energija, razpolozenje, spanje, treningi....ODLICNO...se pravi v ketozi sem....samo tole z tezo mi ne gre skup.....

Teža na tehtnici ne pokaže vsega...mogoče si izgubila kaj maščobe in pridobila mišično maso. Bolj merodajne so meritve telesnih obsegov...največ pa pokaže kar ogledalo...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

FB skupina FB skupina 2