Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po jun 01, 2020 00:04

Zaustavljeno pridobivanje mase... kako naprej?

<< x

Dejan.P

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne okt 26, 2014 09:53

Zaustavljeno pridobivanje mase... kako naprej?

Pozdravljeni,

Stvar je slednja... skozi vso življenje sem bil ekstremen suhec, dokler se lansko leto nisem odločil da za 100% spremenim svoj način prehranjevanja in gibanja.
Začetek je bil decembra lani z 58kg pri višini 179 cm... Danes imam 72 kg brez kakšnegega špeheca in kar lepo izoblikovanim telesom... v glavnem zelo zadovoljen s svojim rezultatom.

Moje vprašanje pa je... to težo zadnje pol leta držim brez problema in ni nekega nihanja (+/- 0,5 kg), je pa problem, da na tej teži sem obstal že 4 mesece!

Kaj storiti? Cilj je 76 kg do konec leta in tam tudi ostati. Sem poskusil že z raznimi premori, zmanjšanju števila vnosa kalorij in potem spet nazaj, ampak teh štirih kilogramov ne uspem pridobiti.

- Kar se fitnesa tiče - 3 do 4 krat na teden po urco, urco in pol... več žal služba ne dopušča
- Prehrana - Dost beljakovin, tudi zelenjave in OH-jev... za po fitnesu pa mešanica hidratov in beljakovin. V povprečju na dan zaužijem nekje 4.000 kcal.
- Dodatki: glutamin za krepitev imunskega sistema in regeneracijo, ter kreatin za vzdržjivost.

Torej ima kdo kak strokovni nasvet?

Hvala za nasvet v naprej!
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Ne okt 26, 2014 10:32

Re: Zaustavljeno pridobivanje mase... kako naprej?

ja zadeva je precej enostavna... če ne gre gor enostavno premalo poješ.
Povišaj vnos za cca 300kcal, in povišuj če še ne gre gor. Enkrat bo že moralo Slika
Lahko tudi spremeniš rutino treninga če jo že dolgo nisi, kar bo ob povišanem kaloričnem vnosu omogočalo še boljšo pridobitev "čiste" mase.
<< x

Dejan.P

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne okt 26, 2014 16:27

Re: Zaustavljeno pridobivanje mase... kako naprej?

Hvala za odgovor... očitno bo to res edina pot... več jej (še več) :)

Vrni se na Osnovno o fitnes vadbi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2