Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast

Danes je Če nov 21, 2019 20:06

Kriva hrbtenica in počepi

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Tjašša

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 25

Odgovor Po nov 16, 2015 22:08

Kriva hrbtenica in počepi

Oj :)
Ker sem v otroških in najstniških letih igrala prečno flavto ter se premalo (beri: nič) ukvarjala s športom, imam sedaj krivo hrbtenico. Ni ravno klasična skolioza, vseeno pa imam levo ramo višjo od desne, sem torej v rahlem zasuku v desno.
Problem nastane pri počepih. Če poravnam ramena v palico, imam boke in posledično noge krivo, če izenačim stopala in noge, imam pa hrbet izven njegove (sicer krive, a kljub temu) optimalne drže. Pri nižji obremenitvi se ni tako poznalo, sedaj, ko teža postopoma narašča, pa zadeva postaja vse bolj očitna in moteča. Včasih me npr. kljub stalni koncentraciji in nadzoru med/po počepih boli križ (podobno pri deadliftih, redko pri izpadnih korakih).
Vprašanje je torej: ravnati ramena in noge v tisto šolsko, pravilno pozicijo ali upoštevati rahlo ukrivljenost in postaviti pri počepih stopala različno naprej? Razlika je približno 3cm, levo stopalo nazaj.
Vsak komentar bo dobrodošel.
ad astra per aspera
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4757

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Če nov 19, 2015 20:26

Re: Kriva hrbtenica in počepi

Najbolje bo preizkusiti obe poziciji stopal in opazovati, pri kateri poziciji pride do manjše obremenitve križa. Vsekakor skoncentirana izvedba vaje s postopnim višanjem teže do obremenitve, ko se pojavi bolečina.Slika
Ne bo druge kot si vzeti en ali dva treninga za ugotavljanje najbolje primerne pozicije nog. Konec koncev je lahko težava tudi v obutvi ali v širini razmaka med stopali, usmerjenosti stopal, ipd.
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1278

Odgovor Pe nov 20, 2015 07:46

Je skolioza posledica strukturnih napak (kosti) ali funkcionalnih (mišično nesorazmerje)?
<< x

Tjašša

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 25

Odgovor Pe nov 20, 2015 17:14

Funkcionalnih.

Gym, predlog sprejet.
ad astra per aspera
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1278

Odgovor So nov 21, 2015 15:08

Super, potem se lahko to reši.

Začel bi jaz s tem: https://www.youtube.com/watch?v=QH95-5GTziU Potem pa dlje raziskuješ, internet je poln podobnih nasvetov ;)

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM Maxx Burner