Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast

Danes je Če nov 21, 2019 19:18

Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

tomi123

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Če feb 11, 2016 07:49

Re: Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

liveinttionally je napisal/-a:Menim, da je prišlo do pretrganja povrhnje mišice (verjetno rectus abdominis) in potem mišica katera je globlje sili vn ko se napreza. To je lahko začetek kile.

Tomi123 ti priporočam da ne naprezaš trebušne stene, da se ta raztrganina zaceli. Na tvojem mestu bi prenehal začasno s treningi.

Prvo hvala za odgovor, sicer se mi je pa zdelo, da bi bilo lahko nekaj takšnega, ker tipična kila ni oz. se vsaj še ni razvila. Sem pa prenehal s treningi, tri dni ne treniram in sem že kr cel živčen, ko si v eni rutini;(
Mogoče slučajno veš v kolikšnem času se te poškodbe sanirajo oz. kdaj se lahko začne z zmernim treningom?
<< x

liveinttionally

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Če feb 11, 2016 18:47

tomi123 ne bi vedel točno. Mislim, da rabi približno mesec dni (ne me jemat za besedo). Seveda ti priporočam, da se obrneš na zdravnika in da oni pogledajo kako velika je ta raztrganina. To, da je raztrganina so le domneve, na koncu je lahko kej drugega, tako da te spodbujam k pregledu ;)

Glede treninga te razumem. Mogoče lahko probaš s kolesarjenjem ali plavanjem (žabica), hoja v hribih. Se najdejo alternative.
Priporočam, da pa poskusiš najt vzrok za tvoje težave in ga odpraviti.
<< x

tomi123

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Pe feb 12, 2016 11:45

Evo bil pri zdravniku, diagnoza začetek kileSlika ultra zvok v začetku aprila, operacija v maju;(
Sprva razočaranje potem jeza kok sem lahko tako neodgovoren nazadnje pa jebat ga bo že;)
V glavnem naredil sem si nek improviziran pas kot neko preventivo, da mi kilo noter tišči. Izpustil sem oz. bom vaje trebušnih, nog in hrbta kjer kjer je trebuh na udaru tako, da včeraj naredil roke, ki mi tako in tako zaostajajo seveda sem vseeno previden. Pa do sedaj sem jaz ženi pomagal sedaj pa ona meniSlika
<< x

asocialen

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Sr maj 11, 2016 10:54

Pozdravljeni,
tudi jaz imam težavo s kilo.

Na ultrazvoku so mi v levi ingvinalni regiji diagnosticirali 1,8x2,8CM VELIKA REPONIBILNA HERNIA.

Naročil sem se na pregled k kirurgu-če bo potrebno operirat ali ne.
Ta me je tam (bil je zelo odločen-se pravi vedel je kaj dela) pregledal in pravi, da to nebomo ni še odpirali. Kajti razložil mi je da kila bi "nastala" nekje z enako višino s korenjakom :) Slika jaz pa mam kao bulo- izboklino dobrih 10cm više tako da se mi zdi sem mal brskal po netu, da bi naj to bila preponska kila?? Me popravte prosim če kaj pomešam.

Ta kirurg mi je pa v izvid napisal naslednje:
ob napenjanju se minimalno boči levi spodnji kvadrant, vendar tipične kile ni tipati,...
Pri bolniku zaenkrat ni znakov za resno popuščanje trebušne stene, mogoče levostranska KONGENITALNA KILA, katera se bo pokazala s časom kot objektivna kila, v kolikor povsem popusti trebušna stena. Vendar v tem trenutku operativni poseg ni potreben. Svetujem opazovanje.

Torej kaj me zanima: kaj se je zgodilo, kaj drži črevešje "v notranjosti", so kakšne vaje da popravim oziroma zanima me če še ni za operacijo lahko ojačam notranjo trebušno steno tako da se mi izboklina vsaj malo izravna in nebo prišlo eventuelnio do kile in operacije. Preprosto povedano ko še ni za operacijo lahko z praviolnimi vajami rešim zadevo in uidem na zadnji vlak?

To bi bilo zaenkrat vse in hvala za odgovore v naprej.
Prejšnja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner