Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast

Danes je Sr nov 20, 2019 14:48

Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

robo

Mlečnozobec

Vnosov: 134

Odgovor Po sep 29, 2003 14:53

Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

Mene pa zanima, kdaj lahko nastane kila, česa se je treba pazit pri kvihtanju?

Nekateri pravijo, da naj bi pas pomagal pri kili?
<< x

pscimp

Pleničar

Vnosov: 18

Kraj: NM

Odgovor Sr okt 01, 2003 07:46

Osnova so močne trebušne in hrbtne mišice, ki pa jih je treba znati pravilno uporabljati (kontrakcija obeh - mišični steznik) in nevarnosti za kilo ni oz. je min., razbremeni pa se tudi hrbtenica.
free xxxl CLICK HERE
<< x

pscimp

Pleničar

Vnosov: 18

Kraj: NM

Odgovor Sr okt 01, 2003 07:48

Če pa že maš kilo, ti tut pas ne bo pomagal:qwe; Dober pa je zato, da vidiš koliko si se zredil okoli pasu.
free xxxl CLICK HERE
<< x

Bongo

Pleničar

Vnosov: 22

Kraj: Lj

Odgovor So mar 06, 2004 17:53

Pardon k odperam ta star topic, sam se mi zdi nesmiselno novga,če je že govor o tem.
Zanima me samo,če imaš pruh,kako veš??Kje in kakšna naj bi bila bolečina-če sploh je. Jz sm biu opereran priblizno 10 let nazaj. Takrat sploh nisem vedu da ga mam, mi je zdravnik povedu. Res pa da sem biu se zelo mlad. A je zdj kej več nevarnosti da ga ponovno dobim,gelde na to da sm biu že opereran??
Tnx
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Vnosov: 963

Kraj: Maribor

Odgovor So mar 06, 2004 18:29

trebušna kila nastane zaradi oslabljene trebušne stene. in potem pritisk &quot;potisne&quot; npr črevo ven.

poznamo reponilne kile ki jih lahko z roko &quot;damo nazaj&quot; in ireponilno kijih ne moremo.

trebušna kila lahko povzroči ileus to je zaprtje črevesa ker ga stisne lahko zapre črevo ne da bi prekinila prekrvavitev lahko pa prekine prekrvavitev v takem primeru po nekaj minutah črevo odmre in vam t adel odstranejo in ponavadi naredijo stomo(da se konec črevesa poveže z kožo oz se narede izhod črevesa na koži in nato se blato zbira v stomi(vrečki).

itd, itd.

kako opaziš kilo?
izbioklina na predelu trebuha, bolečina,...
***Drug free!!***
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor So mar 06, 2004 18:30

Stopnja rizika naj bi bla mal manjša,a le zato ker si starejši.Bolečine skorajda ni.Opazil boš bulo na notranji-skrajno zgornji strani stegna.
Enjoy the journey, not the destination !!

www.lukafilipic.blogspot.com
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Odgovor So mar 06, 2004 18:31

Originally posted by ronnie
Stopnja rizika naj bi bla mal manjša,a le zato ker si starejši.Bolečine skorajda ni.Opazil boš bulo na notranji-skrajno zgornji strani stegna.

govoriš o ingvinalni kili?
***Drug free!!***
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So mar 06, 2004 18:50

Originally posted by NURS
Originally posted by ronnie

govoriš o ingvinalni kili?

Jap.

<< x

Vojko

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor So mar 06, 2004 21:26

Ali je glede na zgoraj povedano smisleno uporabljati pas pri počepih in mrtvem dvigu, ali pa se lahko zanašamo na močne trebušne in hrbtne mišice?:dunno;
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So mar 06, 2004 22:04

Če pretirano(pri vseh serijah npr) uporabljaš pas ti bo bolj škodil kot koristil,kajti si ne boš jačal pasu kot je treba
osebno ga uporabljam samo za dead lift in počep,pa še tle pri kilasži ki gre pod 6 ponovitev

<< x

Vojko

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor So mar 06, 2004 23:36

Ko smo že pri počepih še eno vprašanje!
Kolega ima izražajno ravna stopala (platfus). Pri izvajanju vaje ga vedno vleče nazaj, tako da ne more narediti pravilnega počepa. Zato je nad vajo skoraj obupal. Ali bi pomagalo če bi si pete podstavil oz. če je to sploh smisleno, ker se potem obremenitev (baje ) prenese bolj na hrbtenico?
:dunno;:dunno;:dunno;
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Odgovor Ne mar 07, 2004 10:05

Originally posted by Vojko
Ali je glede na zgoraj povedano smisleno uporabljati pas pri počepih in mrtvem dvigu, ali pa se lahko zanašamo na močne trebušne in hrbtne mišice?:dunno;

sam pas ti nebo preprečil kile saj je širok kakih 10cm. ti pa malo stabilizira hrbtenico,.. če je dobro nameščen, osebno priporočam pri večjih težah uporabo pasu nad 150kg počepa, mrtvega
***Drug free!!***
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne mar 07, 2004 18:29

Originally posted by Vojko
Ko smo že pri počepih še eno vprašanje!
Kolega ima izražajno ravna stopala (platfus). Pri izvajanju vaje ga vedno vleče nazaj, tako da ne more narediti pravilnega počepa. Zato je nad vajo skoraj obupal. Ali bi pomagalo če bi si pete podstavil oz. če je to sploh smisleno, ker se potem obremenitev (baje ) prenese bolj na hrbtenico?
:dunno;:dunno;:dunno;

Je smiselno,definitivno.Sam sem na začetku ko sem se učil šele počepe mel isti problem(le da nimam platfusa) le da me je nosilo naprej.

<< x

Bongo

Pleničar

Odgovor Ne mar 07, 2004 20:23

Zdj me pa kr mal panika stiska. Kok je ta bula velka??A ob pritisku boli??A se hitr začut(je bl na površini) al je treba kr prtisnt da jo čutš??
Men se zdi da mam eno bulco( prblizn tok velko k so glave od teh smailijev),čist na površini(čist mal prtisn pa ju čutm),boli me nč ne pa tut če ornk gor prtisnm,je pa na levi nogi(na desni se mi zdi da je ni),čist na unmu mestu kjer se pre kjer se ubistvu prepogiba(med trebuhom in nogo). Višina je pa, ne znam drgač povedat ene 3cm nad penisom.
<< x

Bongo

Pleničar

Odgovor Ne mar 07, 2004 20:26

Ok a je mozno da js to ksno kito tipam,ker sem zdle ugotovu da ni okrogl ampak je bolj podolgovat, pa se mi zdi da je na istem mestu tut na desni strani. Lah da sm čist preveč paniko zagnal:dunno;
Naslednja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum