Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Postani Fit

Danes je Pe nov 15, 2019 13:32

Bolečina v glavi?

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

mad max

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2362

Odgovor Sr jan 02, 2008 13:19

Bolečina v glavi?

#ed_op#DIV#ed_cl#Skratka zadnjih 10 dni opažam da me med treningom pri kakšni težji seriji ( največkrat bench press ali pa kakšni sp. počepi, metuljček ipd. vaje ) začne boleti glava, predvsem zadnji del glave, bolečina včasih mine po 10 minutah, zadnjič pa me je bolela glava cca 5 ur. Opažam da me zelo redko boli glava pri treningu hrbta pa ravno tako delam vaje ki so zelo težke npr. deadlift. #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Kaj bi to lahko bilo, ker normalno ziher ni.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Hvala za odgovore vnaprej!#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

dejk7

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 312

Odgovor Sr jan 02, 2008 16:32

meni se zgodi,da me tudi vcasih boli glava,po ene 2 vajah, ki jih naredim na polno,ko se napnem me zacne ampak poredko, pomoje zaradi napora,takrat najraje neham s treningom,ker ce se razboli me boli se cel dan.madmax vcasih telo rabi malo pocitka,imas dan poln enih obveznosti si v pogonu in potem se naporen trening,takrat se telo lahko drugace odzove kot bi se sicer,mislim da zaradi tega,to ni nic hujsega.tako da naslednjic ko zacnes trenirat,ce se ti zgodi da te zacne bolet glava in se bolecina stopnjuje iz serije v serijo,recimo s tezjimi kilami,ko se res trudis,potem raje nehaj s treningom ali pa naredi lazji trening s manjsimi kilami in manjsim naprezanjem
<< x

mad max

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2362

Odgovor Pe jan 04, 2008 22:04

#ed_op#DIV#ed_cl#Mene boli prov na en poseben način, zadnji del glave in kar močna bolečina, sej včasih me je tudi bolela glava pri nogah ampak je bil drug filing oz. bolečina&nbsp;( bolj rahla ).#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Kaj ni imel nihče takega problema?#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Sagaris

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1638

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor So jan 05, 2008 00:03

Nisi šel k stricu dohtarju?
I am Not Overweight, I am Undertall (Garfield)
<< x

jurgole

Mlečnozobec

Vnosov: 113

Kraj: velenje

Odgovor So jan 05, 2008 02:52

mad max je napisal/-a:#ed_op#DIV#ed_cl#Mene boli prov na en poseben način, zadnji del glave in kar močna bolečina, sej včasih me je tudi bolela glava pri nogah ampak je bil drug filing oz. bolečina&nbsp;( bolj rahla ).#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Kaj ni imel nihče takega problema?#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl#
#ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#bolečina v glavi je taka stvar ki je še zdravniki ne znajo razvozlat, js sem recimo meu prometno in mam od takrat dalje občasno močne glavobole pa sem bil na vseh možnih preiskavah pa nič, ampak to je čist drgačn primer k pr tep.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#probi z ledom hladit to men včasih pomaga al pa recimo kak tek je tut uredu!#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#ali pa mogoče preveč misliš na treningu#ed_op#IMG src="/forum/richedit/smileys/smiley4.gif"#ed_cl#&nbsp;hec#ed_op#/DIV#ed_cl#
kr premetavat kvihte heh
<< x

musculus

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 851

Kraj: V telovadnici od jutra do večera:)

Odgovor So jan 05, 2008 08:24

jurgole je napisal/-a:
mad max je napisal/-a:#ed_op#div#ed_cl#Mene boli prov na en poseben način, zadnji del glave in kar močna bolečina, sej včasih me je tudi bolela glava pri nogah ampak je bil drug filing oz. bolečina&nbsp;( bolj rahla ).#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Kaj ni imel nihče takega problema?#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/div#ed_cl#
#ed_op#div#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#bolečina v glavi je taka stvar ki je še zdravniki ne znajo razvozlat, js sem recimo meu prometno in mam od takrat dalje občasno močne glavobole pa sem bil na vseh možnih preiskavah pa nič, ampak to je čist drgačn primer k pr tep.#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#probi z ledom hladit to men včasih pomaga al pa recimo kak tek je tut uredu!#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#ali pa mogoče preveč misliš na treningu#ed_op#img src="/forum/richedit/smileys/smiley4.gif"#ed_cl#&nbsp;hec#ed_op#/div#ed_cl#
#ed_op#br#ed_cl#Ti bi z ledom na glavi hladil?????????????????????????????????????#ed_op#br#ed_cl#
ARBEIT MACHT FREI!!!!!!!!!!!!!
<< x

jurgole

Mlečnozobec

Vnosov: 113

Kraj: velenje

Odgovor So jan 05, 2008 13:59

#ed_op#DIV#ed_cl#če je napisu da ga zadnji del glave boli, men osebno pomaga za tebe pa nevem.#ed_op#/DIV#ed_cl#
kr premetavat kvihte heh
<< x

meacho

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Ne jan 06, 2008 15:05

Tudi mene ja pred nekaj tedni pri benchu močno začela boleti glava v zadnjem delu...#ed_op#br#ed_cl#Problem je bil, da nisem pravočasno izdihnil. Bil pa sem tudi neprespan in mačkast (december pač:)), tako da sem to nekako skupaj povezal...#ed_op#br#ed_cl#Po enem tednu se bolečina ni več pojavila.#ed_op#br#ed_cl#
<< x

malus1

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 76

Kraj: Ribnica

Odgovor Po jan 07, 2008 23:19

Tudi pri meni se je pojavila ta bolečina v zad. delu glave pri treningu z velikimi težami po neprespani noči.
<< x

bager

Pleničar

Vnosov: 6

Odgovor Ne feb 24, 2008 22:09

fantje ni panike, sam premal kisika možganom. Kšn dan več offa da se glava opomore.#ed_op#br#ed_cl#
#ed_op#br#ed_cl#
Durgač pa praujo: Go hard core or go home !&nbsp;
<< x

Fr0g3c

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 229

Kraj: MB

Odgovor Sr mar 19, 2008 09:32

#ed_op#br#ed_cl#Meni se je podobno dogajalo predvsem pri metuljčku z ročkami. Razlog bi baje naj bil v tem, da preveč dolgo zadržuješ dih in možgani ne dobijo kisika +&nbsp; zna se zgodit da zaradi prevelikega pritiska popokajo kapilare.#ed_op#br#ed_cl#Jaz sem se takrat za 1 mesec odpovedal metuljčku in se je stanje popravilo, hvala bogu se stvar ni nikoli&nbsp; ponovila.#ed_op#br#ed_cl#
Vaditelj fitnesa FZS
<< x

betko

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor To jul 29, 2008 10:51

Včeri 1 serija bencha pa mi čudn pritisk nabije v glavo, sm že šel po injekcijo proti bolečinam k dohtarju, ponoč nism mogu spat dans pa nism šel delat ker so bolečine prehude. Pa mi dohtarca reče a ješ steroide slučajn#ed_op#img src="/forum/richedit/smileys/smiley4.gif"#ed_cl#
<< x

Markec

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1143

Odgovor Ne jan 04, 2009 01:35

Re: Bolečina v glavi?

mad max je napisal/-a:#ed_op#div#ed_cl#Skratka zadnjih 10 dni opažam da me med treningom pri kakšni težji seriji ( največkrat bench press ali pa kakšni sp. počepi, metuljček ipd. vaje ) začne boleti glava, predvsem zadnji del glave, bolečina včasih mine po 10 minutah, zadnjič pa me je bolela glava cca 5 ur. Opažam da me zelo redko boli glava pri treningu hrbta pa ravno tako delam vaje ki so zelo težke npr. deadlift. #ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Kaj bi to lahko bilo, ker normalno ziher ni.#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Hvala za odgovore vnaprej!#ed_op#/div#ed_cl#
#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Zanimivo, mene pa včasih glava boli ker nisem naspan (med in po šihtu), ko pa pridem na fitnes in začnem trenirat pa bolečina izgine.#ed_op#br#ed_cl#
"Listen to all, follow none"
<< x

bero76

Pleničar

Vnosov: 46

Odgovor Po jan 05, 2009 01:49

#ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Simptomi, ki jih opisujete so najverjetneje posledica zadrževanja diha ali pa počasnega izdiha ob aktivnem delu izvedbe giba (npr. ob dviganju iz počepa, potisk navzgor pri benchu...).#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Ko človek zadrži dih, se mu poveča tlak v prsnem košu. Ko se tlak poveča, venska kri težje priteka v prsni koš, arterijska pa lažje odteka. Posledično kri zastaja v venah, ki se zato razširijo. Pri nekaterih se to lepo vidi, ko jim "izstopijo" vratne žile (jugularni veni), kadar se napenjajo.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#V končni fazi vpliva razširitev ven tudi na možganske ovojnice, ki se vzdražijo in začnejo pošiljati signale, ki jih možgani interpretirajo kot glavobol.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Vir: Busche K.: Neurologic Disorders Associated with Weight lifting and Bodybuilding. #ed_op#EM#ed_cl#Neurol Clin#ed_op#/EM#ed_cl# 26. (1): 309–324.2008#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Več tukaj (del članka):#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Benign headache #ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#A survey found that 35% of university athletes experienced headache associated with sports activities; weight training was the second most frequent headache-related sport after running [52]. Of those who had headache, 60% described effort-related headaches.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Three different types of benign headaches are thought to occur with relative frequency in weight lifters: benign exertional headache (BEH), cervicogenic headache, and exercise-induced migraine [53].#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#BEH is recognized by the International Headache Society as a primary headache condition [54]. The headache begins during exercise, is typically bilateral, and is described as explosive or throbbing from onset. The headache may last anywhere from 5 minutes to 24 hours, and can be reliably prevented with avoidance of excessive exertion.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#The pathophysiology of BEH may be related to either acute venous or arterial distention secondary to breath holding and Valsalva maneuver during exertion, particularly weight lifting. Marked elevations in both systolic and diastolic blood pressure occur during times of maximal effort in weight lifters. This may translate to the intracranial vessels [55]. Increased intrathoracic and intra-abdominal pressure during exertion may also be transmitted through the vascular system, increasing intracranial arterial and venous pressures [56].#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Several authors have described the use of indomethacin, either as acute treatment or before exercise, to be effective for BEH. Ergotamine tartrate, methysergide [57], intravenous dihydroergotamine, and propranolol [55] have also been attempted as treatments. Other authors have suggested that a warm-up period before exercise may prevent BEH [58].#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#A recognized variant of exertional headache is “weight lifter's headache” [57]. It has been suggested that the pathophysiology of this headache is related to cervical ligamentous strain or stretch [59], but, other authors feel it is more likely vascular in origin and thus a type of benign exertional headache [57]. Supporting the vascular hypothesis is a case report of a weight lifter's headache that was only brought on by doing heavy leg presses on a weight machine [60]. In this exercise there would be relatively little activation of pain sensitive cervical structures but great increases in blood pressure, making a vascular process more likely. Similarly, in a series of four patients presenting to an emergency department with benign exertional headache during weight lifting [61], two had the onset of headache while doing leg presses or leg extensions, both unlikely to produce significant cervical stretch.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Cervicogenic headache is recognized by the International Headache Society as one of the descriptors for “headaches associated with disorders of the cervical spine” [54]. Many different pain sensitive structures in the neck have been postulated as the pain generator in this condition, including joints, ligaments, periosteum, annulus fibrosis, cervical muscles, cervical nerve roots and the vertebral and carotid arteries. As noted above, Paulson [59] proposed that weight lifters headache was a cervicogenic headache, but little further support for this has emerged.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Effort-induced migraine is not always clearly differentiated from BEH in the literature [53], [55]. Effort-induced migraine is more common in patients who experience episodic migraine without exercise. These headaches tend to be provoked by maximal or submaximal aerobic exercise and are therefore relatively uncommon in weight lifters. Often, the provoking factor is unclear, as weight lifters also may undertake aerobic exercise as well. These headaches, like other migraines, are often unilateral, as opposed to BEH, which are typically bilateral. There may be other migrainous features, particularly an aura [53]. Treatment is similar to that for typical migraine.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Another uncommon cause for headache in the weight lifter is low cerebrospinal fluid (CSF) pressure. This headache is typically postural (worsens when upright). This condition occurs because of a CSF leak, with a dural tear most often occurring in dural sleeves surrounding spinal nerve roots at the thoracic level [62]. In many cases minor trauma can precipitate this condition, and it has been reported in one case to have begun 2 hours following an informal weight-lifting competition [63]. Complete recovery can occur with several days of forced recumbency, permitting healing of the tiny dural tear, although in recalcitrant cases blood patches can be used therapeutically.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#lp, Gašper#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

strajnarR

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Po dec 29, 2014 23:36

Re: Bolečina v glavi?

Tudi jaz bi potreboval pomoč oziroma nasvet kako ste odpravili take vrste bolečine v glavi?

Sedaj že zapored tretji trening v fitnesu, me pri prvi vaji (bench) začne nekje pri 7-8 ponovitvi suvati v glavo, zadnji predel.
Danes je bilo tako močno, da sem bench preskočil. Pri naslednjih vajah je bila zelo rahla bolečina še vedno prisotna, vendar ne tako moteča.

Zadeva se je pojavila po 2 mesecih rednega obiska.
Dihanje je med vajami pravilno-globoko.
Fitnes obiskujem pon, sre, pet. Tudi zdjale čez praznike sem imel 4 dni prosto.
Spim v povprečju 8ur na dan.
Ne pijem kave ali energijskih pijač.
Jedilnik: Meso, skuta, jajca, testenine, riž, ribe, zelenjava, sadje... itd.

V naslednjih dneh se vseeno odpravim k zdravniku.
Naslednja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel